استقرار ۱۰۰ ناجی در سواحل شهرستان نور

نسیم ورزش: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نور از استقرار ۱۰۰ ناجی در سواحل این شهرستان خبر داد.

 اردشیر باقری در جلسه هماهنگی طرح سالم‌سازی دریا که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: برای حفاظت از جان هموطنان در سواحل شهرستان نور پیشنهاد به‌کارگیری ۱۴۰ ناجی را در مناطق ممنوعه شنا به اداره‌کل ورزش دادیم که مانند سال گذشته با ۱۰۰ نفر موافقت شد.

وی افزود: این ۱۰۰ ناجی در منطقه‌ای که از قبل جانمایی شده تقسیم و هر ۱۰ ناجی توسط یک سرناجی سرپرستی می‌شوند که مسئولیت آنها را بر عهده دارد و پاسخگو است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نور بیان کرد: این ناجیان کمک‌کار نیروی انتظامی هم هستند و در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می‌کنند، که یکی از مصادیق نهی از منکر برای حفظ جان مسافران استفاده نکردن از دریا در روزهای طوفانی و در مناطق ممنوعه شنا است.

این مسئول جت‌اسکی و قایق‌داران را بهترین کمک و همراه در امداد و نجات مغروقین عنوان کرد و گفت: دغدغه اصلی ما استفاده نکردن شهرک‌ها و مجتمع‌های خصوصی از ناجیان غریق است که به رغم همه تاکیدات، جلسات و موظف کردن آنان تاکنون فقط دو شهرک از ما تقاضای ناجی کردند.

باقری با تاکید بر اینکه ناجیان غریق در روزهای طوفانی باید الزاما در محل‌های تعیین‌شده حضور داشته باشند، ادامه داد: لازم است همه شهرک‌ها نسبت به تامین ناجی غریق و پرداخت حق و حقوق آنان اقدام کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *