استقبال گرم مردم و مسئولان از سیامند رحمان قویترین مرد پارالمپیک ریو در ارومیه

سیامند رحمان قهرمان رقابت های وزنه برداری پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو روز یکشنبه در میان استقبال گرم مسئولان، نمایندگان مجلس، اعضای خانواده و بستگان سیامند رحمان و جمعی از مردم ارومیه و اشنویه وارد فرودگاه شهید باکری ارومیه شد.

استقبال گرم مردم و مسئولان از سیامند رحمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در این مراسم مسئولان، نمایندگان مجلس، اعضای خانواده و بستگان سیامند رحمان و جمعی از مردم ارومیه و اشنویه پیش از حضور این ورزشکار در فرودگاه ارومیه حضور یافته و با دسته ها و حلقه های گل آماده استقبال از قهرمانان پارالمپیکی بودند.
قهرمان فوق سنگین وزنه برداری و قویترین مرد مسابقات پارالمپیک جهان و پارآسیایی در بدو ورود به فرودگاه ارومیه در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد: قهرمان فوق سنگین وزنه برداری مسابقات پارالمپیک ریو گفت: از اینکه با کسب مدال پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و ثبت رکورد ۳۱۰ کیلوگرم دل میلیون ها ایرانی را شاد کردم، بسیار خوشحالم.
سیامند رحمان اظهار کرد: این مدال را تقدیم ملت ایران می کنم که همواره با تشویق ها و دعای خیر خود موجب دلگرمی ورزشکاران در میادین مهم ورزشی شده اند.
وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که بار دیگر توانستم پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورم و سرود ملی کشورم را در برزیل طنین انداز کنم.
رحمان هم اکنون در هتل آریای ارومیه به سر می برد و بعد از ظهر به همراه استاندار آذربایجان غربی و مدیرکل ورزش و جوانان استان عازم زادگاهش شهر اشنویه می شود.
رقابت‎های وزنه‎ برداری دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم بازی‎ های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو روز چهارشنبه هفته گذشته ۲۴ شهریور ماه در حالی آغاز شد که ۸ وزنه ‎بردار در این دسته حضور داشتند.
سیامند رحمان وزنه بردار اشنویه ای از خطه آذربایجان غربی در نخستین حرکت خود درخواست وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی را داد و با قدرت هر چه تمام موفق به مهار این وزنه شد و در همان حرکت نخست مدال پارالمپیک را به نام خود ثبت کرد.
این در حالی بود که ورزرشکار اردنی با درخواست وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی در حرکت نخست نزدیکترین رقیب برای رحمان محسوب می شد.
رحمان در حرکت دوم وزنه ۳۰۰ کیلویی را مهار کرد و رکورد ۲۹۶ کیلوگرم جهان را که به خودش تعلق داشت، جا به جا کرد.
این وزنه بردار قهرمان در حرکت سوم رکورد ۳۰۵ کیلوگرم را بالای سر برد ولی به این رکورد هم قانع نشد و در حرکت چهارم خود با بالا بردن وزنه ۳۱۰ کیلوگرم برای چهارمین بار در یک مسابقه رکورد جهان و پارالمپیک را شکست و قاطعانه ششمین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرد.
بلیت مسابقه سیامند رحمان از ماهها قبل پیش فروش شده بود و تماشاگران مستقر در سالن وزنه برداری المپیک ریودوژانیرو به هنگام بلند کردن وزنه توسط این قهرمان، وی را مورد تشویق های ممتد خود قرار می دادند.
سیامند رحمان ۷۵ کیلوگرم بالاتر از نفر دوم این رقابتها وزنه زد و با اقتدار در جایگاه نخست ایستاد، عامر مسعد از مصر با ثبت رکورد ۲۳۵ کیلوگرم به مدال نقره رسید و جمیل الشبلی وزنه بردار مراکشی با رکورد ۲۳۴ کیلوگرم سوم شد.
سیامند رحمان متولد سال ۱۳۶۷ شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال ۱۳۸۷ برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان روز ۳۰ بهمن ماه سال ۹۴ در رقابت های دسته فوق سنگین جهانی امارات نیز به ترتیب با مهار وزنه های ۲۷۵، ۲۸۶ و ۲۹۶ کیلوگرمی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی جهان در دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم را از آن خود کند.
قهرمان معلول سنگین وزن تاکنون ۱۳ بار رکورد دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است.
رحمان در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن نیز با غلبه بر وزنه ۲۸۰ کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو