استقبال باشکوه از قاسم رضایی کشتی گیر مدال آور مسابقات جهانی آمریکا

نسیم ورزش: مردم و مسوولان ورزش دوست شهرستان آمل از قاسم رضایی دارنده نشان نقره مسابقات کشتی فرنگی جهان در کشور آمریکا در ورود به زادگاهشان به گرمی استقبال کردند.قاسم رضایی

آیین استقبال از این کشتی گیر ملی پوش آملی از ابتدای ورودی شهرآمل در بلوار مدرس آغاز و با همراهی پرشکوه ورزش دوستان و شهروندان آملی با عبور از خیابانهای اصلی این شهر تا منزل پدری او در حدفاصل میدان هزارسنگر این شهر ادامه پیدا کرد.
در مراسم استقبال از این کشتی گیرپرافتخار آملی ، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان و پیشکسوتان کشتی شهرستان آمل حضور داشتند.
قاسم رضایی نماینده وزن ۹۸ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران در رقابت های قهرمانی جهان در آمریکا با شکست در دیدار نهایی مقابل حریف ارمنستانی به نشان نقره رسید.
این کشتی گیر ملی پوش آملی در وزن ۹۸ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ از سد ‘ اسلام ماگومدوف’، قهرمان بازی های اروپایی از روسیه گذشت.
وی در دور سوم نیز با نتیجه ۵ بر صفر مقابل ‘دانیل لوگو کوبررا ‘ از کوبا به پیروزی رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.
رضایی در این مرحله نیز با نتیجه ۴ بر صفر از سد ‘چنگ ایلدیم’، دارنده نشان برنز جهان از ترکیه گذشت و ضمن حضور در نیمه نهایی موفق به کسب سهمیه المپیک برزیل نیز شد.
قاسم رضایی در نیمه نهایی این رقابتها با نتیجه ۳ بر صفر ‘ الیس گوری’، قهرمان سال ۲۰۱۱ جهان از بلغارستان را شکست داد و فینالیست شد، اما در دیدار پایانی با نتیجه سه بر صفر مغلوب’ آرتور آلکسانیان’ ، قهرمان سال گذشته از ارمنستان شد و به مدال نقره بسنده کرد.
قاسم رضایی که یک نشان طلای المپیک لندن و ۲ برنز جهان در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد در المپیک لندن این کشتی گیر را شکست داده بود، اما سال گذشته در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی مغلوب وی شده بود.
شهرستان آمل به عنوان یکی از قطب های کشتی فرنگی درایران است، به طوری که هم اکنون کشتی گیران زیادی از این شهرستان در رده های مختلف تیم های ملی کشتی آزاد وفرنگی حضور دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *