استعفای کی روش بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشته است

نسیم ورزش : اقدام کارلوس کی روش پرتغالی به استعفا از هدایت تیم ملی فوتبال ایران که در صفحه شخصی وی منتشر شده، بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشته است.

 

بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سرمربی سابق تیم ملی پرتغال و رئال مادرید و دستیار الکس فرگوسن در منچستریونایتد، بار دیگر با اعلام استعفای خود در بحبوحه رقابت های حساس مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در رسانه های ورزشی جهان خبر ساز شده است.
خبرگزاری ایتالیایی آنسا گزارش داد کی روش از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران استعفا کرده اما فدراسیون فوتبال ایران بدون تایید یا تکذیب این خبرها، تنها خواستار برگزاری یک نشست فوری در روز یکشنبه شده است.
به نوشته این رسانه، عملکرد کی روش و به ویژه شیوه های مربیگری وی طی سالها حضور در ایران کانون بحث های زیادی بوده است. اردوی اخیر تیم ملی در دبی تاثیر مطلوب را نداشت و دیدار دوستانه مقابل مراکش لغو شد.
تیم ایران در آخرین مرحله از رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در آسیا، در صدر گروه خود قرار دارد. این مربی ۶۳ ساله که از سال ۲۰۱۱ هدایت تیم ایران را به عهده گرفت، با تیم ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شرکت کرد. تیم ایران در مرحله گروهی این جام حذف شد.
تارنمای خبری رکورد نیز در گزارشی به نبود شرایط ضروری برای پیشبرد برنامه کی روش به منظور آماده سازی تیم ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی اشاره کرده است.
کی روش با صدور متنی در صفحه شخصی خود به شرح اتفاقات اخیر پرداخت و نوشت: روز ششم ژانویه بعد از دیدار با رئیس فدراسیون ایران استعفای خود را تقدیم کردم.
این تصمیم بدنبال نشست پنج ساعته و در شرایطی حاصل شد که بعد از این نشست به این نتیجه رسیدیم که هیچگونه شرایطی برای ادامه طرح آماده سازی جام جهانی وجود نداشته و مخالفت های همیشگی توسط سرمربیان باشگاه ها با برنامه های فدراسیون و سرمربی تیم ملی وجود دارد.
به ادعای کی روش بعد از گذراندن یک سال بدون شکست و قرار گرفتن در رتبه اول مرحله گروهی مرحله مقدمانی جام جهانی و قرار گرفتن نام ایران در رتبه اول رده بندی فیفا در آسیا، فدراسیون فوتبال ایران نیز تایید کرد نه اقتدار و نه شرایط لازم برای اجرای طرح آماده سازی تیم ملی وجود ندارد.
تارنمای آلمانی زبان اسپورت نیز در این رابطه، نوشت: کی روش دیگر مربی تیم ایران نیست. او به دلیل نامشخص از اردوی آمادگی تیم ملی در دبی، به ایران بازنگشته است.
همچنین تارنمای اسپانیایی زبان مارکا گزارش داد: چندین مربی باشگاه های ایران اردوی اخیر تیم ملی در دبی را کاملا غیرضروری بیان کردند؛ چرا که دیدار دوستانه مقابل مراکش در این اردوی تدارکاتی پیشتر لغو شده بود.
به نوشته این رسانه آلمانی کی روش متهم شده است که به باشگاه ها که باید بدون حضور چندین بازیکن اصلی خود را برای مسابقات لیگ ایران آماده کنند، فکر نمی کند. این انتقادها خشم کی روش را برانگیخت و او در پی آن چندین بازیکن پرسپولیس را به تهران بازگرداند.
کی روش پس از این ماجرا بدون اطلاع فدراسیون ایران در دبی مانده و به ایران بازنگشته است.
اسپورت در پایان نوشت: با وجود این بحران، تیم فوتبال ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی در صدر گروه خود قرار دارد و در جدول رده بندی فیفا،‌ در صدر آسیا ایستاده است.
تیم ملی فوتبال ایران در دور برگشت مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، سوم فروردین ماه در دوحه با تیم ملی فوتبال قطر دیدار می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو