استاندار گیلان از روند آماده سازی ورزشگاه عضدی جهت استقبال از سفر دولت بازدید کرد

 نسیم ورزش: محمدعلی نجفی استاندار گیلان از روند بهبود ورزشگاه عضدی رشت، محل سخنرانی رئیس جمهور در جمع مردم این استان بازدید کرد.

بازدید استاندار گیلانشهردار، فرماندار، مدیرکل حراست استانداری و جمعی از اعضای ستاد استقبال از کاروان تدبیر و امید به گیلان در این بازدید شاستاندار گیلان را همراهی کردند.

مدیرکل ورزش وجوانان استان گیلان در جمع مدیران بازدید کننده از ورزشگاه شهید عضدی رشت، اظهار داشت: بدون تردید مردم قدرشناس گیلان زمین و به ویژه جامعه ورزش که همواره پیشگام حضور در مناسبت های مختلف ملی می باشد ،در هنگامه سفر ریاست محترم جمهور نیز  مشارکتی پرشور و معنادار است.

مسعود رهنما، اقتدار کنونی ایران اسلامی را در سطح بین المللی مرهون حمایتهای رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های داهیانه رئیس جمهور دانست و افزود: خوشبختانه در عرصه سیاست خارجی و مذاکرات هسته ای روندی دنبال شده که در تقویت غرور ملی ایرانیان موثر بوده است.

وی ترویج تفکر عبور از بحران و تنش زدایی را در یک سال گذشته عاملی اساسی در ارتقای سطح امنیت روانی جامعه برشمرد و گفت: بدون تردید توافق هسته ای می‌تواند اثرات انکارناپذیری در همه عرصه ها و بخصوص ورزش در میادین بین المللی نصیب ایران اسلامی کند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان تغییر نگاه جهان به ایران اسلامی را مرهون سیاست ورزی دولت تدبیر قلمداد کرد و گفت: توافق هسته‌ای و ایجاد فضای ارتباطی گسترده بین المللی، راه را برای توسعه همه جانبه و همچنین  تبلور اندیشه های جوانان ایرانی خصوصاً در حوزه ورزش  فراهم می‌آورد.

رهنما خاطرنشان کرد: سفر ریاست جمهور و هیئت دولت به استان گیلان نیز چشم انداز توسعه در بخش زیر ساخت ها و نیز اعتبارات ورزشی دگرگون می‌کند.

 

 

 1. شعبان وفایی نژاد -برای انتشار

  تفسیر درست ، حلقه مفقوده واکاوی مسابقات کشتی آزاد جام جهانی آمریکا:
  نقش ارزنده درخشش کشتی گیران مازندرانی در کسب مقام قهرمانی تیم ملی ایران در جام جهانی
  ************************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  با توجه به درخشش کشتی گیران مازندرانی در مسابقات جام جهانی آمریکا که از ۲۷ پیروزی به دست آمده ۱۷ پیروزی از آن یلان سرافراز کشتی مازندران بوده است لذا در این گزارش نقدی فنی از مسابقات مذکور را از نظر شما خواننده گرانمایه می گذارانیم :
  چهل و سومین دوره مسابقات کشتی آزاد جام جهانی در کشور آمریکا با قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی کشورمان همراه بود و این مهم با درخشش جالب توجه کشتی گیران شاخص مازندران در این مسابقات حاصل شد ؛ در این دوره از مسابقات کشتی گیران مازندرانی ۱۷ پیروزی در مقابل تیم های بلاروس – ترکیه – آذربایجان و آمریکا . از ۲۷ پیروزی که کشتی گیران تیم ملی به دست آوردند سهم مازندرانی ها ۱۷ پیروزی و از ۵ شکست تیم ملی ۴ شکست توسط کشتی گیران مازندرانی حاصل شد که در این ارتباط محمدی حسین محمدیان – رضا یزدانی – مسعود اسماعیل پور و رضایی قله ناباورانه مقابل کشتی گیران رقیب شکست خوردند اما نباید از کیفیت ضعیف فنی این مسابقات نیز غافل بود چرا که روس ها با تیم درجه چندم خود در مسابقات شرکت کردند ؛ ترکیه فاقد نفرات شاخص بوده و حتی در دو وزن نیز نماینده نداشت ؛ بلاروس نیز سطحی ضعیف از خود به نمایش گذاشت و تنها آذربایجان در بین تیم های حاضر در این مسابقات با چهره های شاخص ظاهر شد که البته در مصاف با کشتی گیران کشورمان حرفی برای گفتن نداشتند و اوج آمادگی و اقتدار نفرات تیم ملی کشتی را باید در دیدار آنها مقابل همین تیم آذربایجان برشماریم .
  در این دیدار باید از درخشش عالی بهنام احسان پور – سید احمد محمدی و رضا یزدانی به نیکی یاد کنیم اما در سوی مقابل شکست رضا یزدانی و مسعود اسماعیل پور بنابر هر دلیلی باید مورد بررسی فنی قرار بگیرد شکست سنگین رضایی مقابل حریف امریکایی آنهم با ۱۰ امتیاز نباید کارنامه مثبتی برای وی تلقی شود البته همه نفرات مازندران در مصاف با تیم آذربایجان به غیر از رضا یزدانی عالی ، سرحال و قبراق ظاهر شدند .
  نگارنده معتقد است تیم ملی نباید در باد این پیروزی به خواب رود ؛ ترکیه – روسیه و .. تیم های شاخصی را روانه مسابقات مذکور نکردند ، نکته مهم دیگر اینکه سه مدال آور جهانی ما محمدیان – یزدانی و اسماعیل پور شکست های غیرمنتظره ای را تجربه کردند . آنچه که قابل توجه بود ظهور حسن یزدانی ، بهنام احسان پور ، سید احمد محمدی و مرتضی رضایی قله که در برابر حریفان صاحبنامی همچون حاجی علیف قهرمان جهان – عسکرف قهرمان المپیک – قهرمان اروپا – جیرتان تاسف قهرمان سوم جهان که پیروزی های به دست آمده برابر آنها بسیار ارزشمند و بزرگ بوده است .
  نکته قابل تأمل در این مسابقات این بوده که متأسفانه بازهم رسول خادم مربیان مازندرانی را تحقیر کرد و به هیچ عنوان اجازه حضور آنها در کنار تشک به عنوان راهنما را نمی داد و تنها در حد بادبزن در کنار خودش از آنها استفاده می کرد در این بین قهرمانان مازندرانی و حتی نفرات تیم ملی جرأت هم نمی کردند در زمان مسابقات به غیر از صحبت های خادم ، به حرف مربی دیگری توجه کنند . به هر حال نقش برجسته مازندرانی ها را نباید در کسب قهرمانی تیم ملی در مسابقات مذکور نادیده گرفت .
  زمان مخابره:۳۹/۱۲-۲۴ فروردین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *