استاندار مازندران خبرداد: اتفاقات مهم اقتصادی در انتظار مازندران

اختصاصی پرش: استاندار مازندران خبرداد: اتفاقات مهم اقتصادی در انتظار مازندران /نمایشگاه توانمندی های صادراتی، همایش بین المللی اتاق های بازرگانی ICBC و همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری با حضور سفرا و رایزنان اقتصادی برگزار می شود. ‎

استاندار مازندران

به گزارش خبرنگار گروه رسانه ای پرش، استاندار مازندران در نشست خبری به مناسبت اتفاقات مهم اقتصادی گفت: این اتفاق بزرگ برای نخستین بار به میزبانی استان مازندران و با حضور روسای اتاق بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر، بخش خصوصی و فعالین اقتصادی برگزار خواهد شد.

احمد حسین زادگان افزود: یکی از ظرفیت های کمتر دیده شده استان، همسایگی با کشورهای حوزه دریای خزر می باشد که باتوجه به فعالیت های انجام شده نسبت به ظرفیت مازندران و حجم تجارت اقتصادی استان با این کشورها جای رونق زیاد دارد.

استاندار با بیان اینکه اجرای بیشتر همایش ها و نمایشگاه ها با کیفیت برای افزایش مراودات با کشورهای همسایه می باشد گفت: در شرایط کنونی تحریم ها یکی از کارهای مهمی که استان های مرزی می توانند در حق کشور ما انجام دهند ارز آوری برای کشور می باشد.

وی  افزود: حجم صادرات مازندران در سال گذشته به کشورهای همسایه ۳۷۵ میلیون دلار  و با توجه به ظرفیت های استان این مبلغ را بسیار کم و ناچیزی دانست و افزایش این مبلغ را با رشد اقتصادی، اجتماعی و بعضا سیاسی گره زد تا تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان راحت تر بتوانند با این کشورها مبادلات اقتصادی و تجاری داشته باشند.

استاندار مازندران با اشاره به  ریسک سیاسی و تجاری در تجارت، بیان کرد: ریسک مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه خزر به نسبت کشورهای اروپایی بالاتراست لذا برای کمک به بازرگانان  استان با صندوق ضمانت توسعه تا سقف یک میلیارد دلار توافق نامه امضا شده تا فعالان اقتصادی مازندران ریسک کمتری در مراودات تجاری، متقبل شوند.

احمد حسین زادگان  با معرفی توانمندی های استان، گفت: ۱۲۳ غرفه برای معرفی توانمندی‌های مازندران در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری و صادراتی در حوزه صنعت، گردشگری و کشاورزی به همراه برنامه فرهنگی ساماندهی شده است و هدف از برگزار این رویداد را استفاده مطلوب از ظرفیت های بنادر، فرودگاهی، ریلی و راههای ارتباطی استان با بیش از ۲۲۰ غنیمت اقتصادی برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی دانست.

وی در پایان افزود: نقش صدا و سیما و رسانه ها در اطلاع  رسانی تاثیر بسزایی دارد و انتظار می رود به منظور اعتلای مازندران با همدلی  و همراهی و انتشار اخبار گسترده از همه امکانات بکارگیری شود. گلناز قدمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو