استارت لیست اوزان چهارگانه تورنمنت وزنه‌برداری جام فجر اعلام شد

 

نسیم ورزش: در نخستین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری جام بین‌المللی فجر، پیکارهای دسته ۸۵ کیلوگرم آغاز می‌شود که کیانوش رستمی و سید ایوب موسوی دو نماینده کشورمان در این وزن هستند.

وزنه برداری

نخستین دوره رقابت‌های جام بین‌المللی فجر با رقابت ۳۲ وزنه‌بردار از ۱۸ کشور از در تالار وزنه‌برداری آزادی تهران آغاز می‌شود. در این استارت لیست از ۷ وزنه‌بردار کشورمان، ۴ وزنه‌بردار در صدر هستند.

* جایگاه وزنه‌برداران کشورمان در استارت لیست اولیه این مسابقات به شرح زیر است:

دسته ۸۵ کیلوگرم

کیانوش رستمی، نایب قهرمان رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ هیوستون در استارت لیست اولیه رقابت‌های جام بین‌المللی فجر با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم با ۱۵ کیلوگرم فاصله با دو وزنه‌بردار دیگر در این دسته در جایگاه نخست قرار دارد. نفر دوم استارت لیست آنتونیو پیزالاتو از ایتالیا با رکورد ورودی ۳۶۵ کیلوگرم است و سید ایوب موسوی با ۳۶۰ کیلوگرم در جایگاه سوم قرار گرفته است.

در این دسته ۸ وزنه‌بردار از ساعت ۱۸:۳۰ امروز به روی تخته می‌روند.

دسته ۹۴ کیلوگرم

سهراب مرادی نماینده دسته ۹۴ کیلوگرم کشورمان با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم در صدر استارت لیست وزن خود قرار دارد. در این دسته علی هاشمی، دیگر نماینده کشورمان با رکورد ورودی ۳۷۰ کیلوگرم در مکان دوم است. ابراهیم آرات از ترکیه با رکوردی ورودی ۳۶۵ کیلوگرم نفر سوم این رده بندی است.

در این دسته ۹ وزنه‌بردار چهارشنبه ۱۲ خرداد از ساعت ۱۶ به روی تخته می‌روند.

دسته ۱۰۵ کیلوگرم

در استارت لیست اولیه دسته ۱۰۵ کیلوگرم هم محمدرضا براری با رکورد ورودی ۳۸۵ کیلوگرم در جایگاه نخست جای دارد. سرگیس مارتیروسجان از اتریش و همچنین رودیون بوچکوف از روسیه هردو با رکورد ورودی ۳۷۰ کیلوگرم در رتبه‌های دوم و سوم هستند.

در این دسته نیز ۷ وزنه‌بردار چهارشنبه ۱۲ خرداد از ساعت ۱۸:۳۰ به روی تخته می‌روند.

دسته ۱۰۵+کیلوگرم

بهداد سلیمی و بهادر مولایی هر دو با رکورد ورودی ۳۹۰کیلوگرم در جایگاه‌های اول و دوم قرار دارند و دنیل دولگا از لهستان با رکورد ورودی ۳۸۵ کیلوگرم در مکان سوم جای گرفته است.

در دسته فوق سنگین ۸ وزنه‌بردار پنجشنبه ۱۳ خرداد از ساعت ۱۶ به روی تخته می‌روند.

مسابقات وزنه‌برداری جام فجر که گزینشی المپیک محسوب می‌شود، از امروز سه‌شنبه (۱۱ خرداد) ساعت ۱۸:۳۰ در سالن وزنه‌برداری آزادی تهران آغاز می‌شود که برای تیم ملی کشورمان در این رقابت‌‌ها کیانوش رستمی و سید ایوب موسوی به روی تخته می‌روند و با ۶ رقیب دیگر خود از کشورهای مختلف مبارزه می‌کنند.

همچنین کیانوش رستمی در این پیکارها به دنبال رسمی کردن رکورد خود است و سید ایوب موسوی دیگر وزنه‌بردار کشورمان تمام سعی خود را می‌کند تا با درخشش در این مسابقات و جلب رضایت کامل سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری، نام خود را در لیست نفرات اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ قرار دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *