از یک «بچه» گل خوردی آقای مهدی رحمتی!

نسیم ورزش/با اینکه چند روزی از پایان فصل باشگاهی در فوتبال ایران گذشته، اما حواشی مربوط به آخرین دیدار این رقابتها همچنان ادامه دارد.

حاشیه مهم پایان بازی استقلال و ذوب‌آهن در فینال جام حذفی، مربوط به غرولند مهدی رحمتی در پایان مسابقه بود. وقتی تکلیف دو تیم مشخص شد و بازیکنان در حال خروج از زمین بودند، کارگردان تلویزیونی کاپیتان استقلال را در حال به زبان آوردن جمله‌ای شبیه این به تصویر کشید: «وقتی پنالتی رو به یه بچه می‌ده، معلومه اینطوری می‌شه!» اشاره گلر آبی‌ها به علیرضا رمضانی بوده که پناالتی چهارم استقلال را خراب کرد و باعث شد جام قهرمانی از دست آبی‌ها پر بکشد. این اولین بار نیست که لب‌خوانی حرف‌های رحمتی در زمین مسابقه باعث دردسر می‌شود. او قبلا در بازی با تراکتورسازی و نیز داربی برگشت هم جلوی دوربین‌های تلویزیونی مطالبی را به زبان آورده بود که حسابی در رسانه‌ها سروصدا کرد.

 

این بار نوبت به رمضانی رسید که صابون کاپیتان استقلال به تنش بخورد و در انظار عمومی توسط او مورد ملامت قرار بگیرد. رحمتی روی سن و سال رمضانی بحث داشته و او را «بچه» خطاب کرده است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که رمضانی متولد ۱۳خرداد۷۲ است و تنها سه روز دیگر ۲۳سالش تمام می‌شود. چنین سن و سالی هرگز در فوتبال کم نیست و چیز عجیبی خواهد بود اگر قرار باشد یک بازیکن ۲۳ساله هم حق پنالتی زدن نداشته باشد! اما نکته‌ای که می‌تواند برای رحمتی قابل توجه باشد، سن و سال دومین پنالتی‌زن ذوب‌آهن در همین مسابقه است. مهدی مهدی‌پور که اتفاقا این ضربه را بر خلاف جهت حرکت رحمتی به گل تبدیل کرد، در تاریخ ۲۹بهمن۷۲ به دنیا آمده و ۷ماه جوان‌تر از رمضانی است. اگر قرار بود گلرها بتوانند پنالتی بچه‌ها را بگیرند، رحمتی هم باید ضربه مهدی‌پور را می‌گرفت، اما او حتی جهت توپ را هم درست تشخیص نداد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *