از علاقمندان ورزش باستانی هزینه تمرین نخواهیم گرفت

 

نسیم ورزش:گیلان- جواد قدیمی صفت/ سرپرست هیئت ورزش های باستانی استان گیلان گفت: این هیئت برای افزایش تعداد ورزشکاران و جذب علاقمندان به این ورزش اصیل ایرانی هیچ هزینه ای در قبال تمرین دریافت نمیکند و هزینه تمرین علاقمندان کاملا بر عهده هیئت می باشد.

احمد عباسپور اظهار داشت:تعداد ۱۰۰ نفر ورزشکار در استان گیلان در حال فعالیت میباشند و گیلان مجهز به سه زورخانه میباشد که مهمترین و اصلی ترین زورخانه استان ، زورخانه پوریای ولی میباشد.

سرپرست هیئت ورزش های باستانی استان گیلان گفت: هیئت های شهرستان رودبار ، فومن ،لاهیجان ،خمام و استانه از فعالان در این عرصه ورزشی میباشند و هریک از این هیئت ها باشگاه های تمرینی خود را دارند.

 عباسپور در ادامه با اشاره به کم بودن ورزشکاران در این رشته افزود : در رشته ورزش باستانی جذب ورزشکاران بسیار کم است و اغلب ورزشکاران بعلت فعالیت پدر یا برادر رو به انجام این فعالیت می آورند.

وی مهمترین علت کمبود ورزشکاران باستانی را تبلیغ ضعیف در رسانه ها برای ترویج این رشته دانست و افزود: با وجودایرانی الاصل بودن رشته باستانی علاقمندان به این رشته روزبه روز در حال کم شدن میباشد و این امر نیاز به توجه خواص مسولین دارد.

وی افزود: هیئت استان گیلان برای افزایش تعداد ورزشکاران و جذب علاقمندان به این ورزش اصیل ایرانی هیچ هزینه ای در قبال تمرین دریافت نمیکند و هزینه تمرین علاقمندان کاملا بر عهده هیئت میباشد.

عباسپور گفت: ۱۲ مرشد در گیلان فعالیت دارند و ۳ مربی بین المللی از ورزشکاران گیلانی میباشد.

شایان ذکر است ورزش باستانی استان گیلان هم اکنون در انتظار تشکیل مجمع برای انتخاب رییس هیئت میباشد تا در عملکرد خود پیشرفت داشته باشد و رنکینگ خود را در کشور بالاتر ببرد.

پرونده ثبت جهانی آیین های پهلوانی و زورخانه ای با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آماده و در ۲۵ آبان ۱۳۸۹ برابر با ۱۶ نوامبر ۲۰۱۰ در فهرست میراث معنوی یونسکو به ثبت رسید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو