ارزیابی میدانی کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی از مناطق سیلزده گلستان /تاکید شجاعی کیاسری بر مطالبه گری رسانه ها در مسئله سیل و اطلاع رسانی مسؤولانه اقدامات خوب و کوتاهی ها

نسیم ورزش : ارزیابی میدانی کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی از مناطق سیلزده گلستان /تاکید شجاعی کیاسری بر مطالبه گری رسانه ها در مسئله سیل و اطلاع رسانی مسؤولانه اقدامات خوب و کوتاهی ها /رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: سیل فرصتی برای خدمتگزاری به مردم بود و خوشبختانه علی رغم اینکه با مشکلات دیگری نظیر رانش زمین همراه بود، مدیریت خوبی صورت گرفت.

ارزیابی میدانی کمیته تبلیغات و اطلاع

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی آقامحمدی در جلسه مشترک شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گلستان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر تصریح کرد: در شرایطی که ۲۵ استان کشور با سیل و دیگر بلایا درگیر بودند و با توجه به اینکه ۳۰ نوع از ۴۰ نوع بلایای طبیعی در ایران وجود دارد اقدامات و مدیریت صورت گرفته قابل تقدیر است.
وی که همراه با اعضای منتخب کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور پس از استان های لرستان و خوزستان به گلستان آمده است، افزود: باید با برنامه ای زمان بندی تحویل کار را روستا به روستا انجام دهیم و اینگونه هیچ ریزه کاری را باقی نگذاریم.
آقامحمدی یادآور شد: اقدامات صورت گرفته باید به اطلاع مردم رسانده شود و امیدی که مد نظر مقام معظم رهبری است در عمل ایجاد گردد .
رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: مدارس باید در زمان تعیین شده بازگشایی شوند و این مسئله پراهمیتی در مناطق سیل زده است.
آقامحمدی با تاکید بر اینکه باید تلاش خود را در فعالیت ها مضاعف نماییم گفت: باید با اندیشه بزرگ تر تلاش های خود را دوبرابر کنیم تا در سال رونق اقتصادی شاهد رفع بسیاری از مشکلات باشیم.
وی ادامه داد: موضوع زهکشی اراضی مسئله ای قابل توجه است که خوشبختانه زمین های زهکشی شده در زمان سیل موجب کاهش خسارات نیز شده بودند و به دلیل این مزیت و دیگر مزایا باید زهکشی اراضی بیشتری مورد توجه قرار گیرد.
همچنین در این جلسه دبیر کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد بازسازی و نوسازی کشور، اظهار کرد: در موضوع سیل اقدامات صورت گرفته در استان شایسته تقدیر است.
شجاعی کیاسری افزود: رسانه ها باید در مسئله سیل مطالبه گر باشند و بدون تعارف اقدامات خوب و حتی کوتاهی ها را اطلاع رسانی کنند.
وی یادآور شد: همت و همکاری مردم و مسئولین در سیل اخیر مورد توجه جدی نهادهای بین المللی قرار گرفت و کارنامه اقدامات قابل تحسین بود.
همچنین در این جلسه دستگاه های اجرایی استان گزارش اقدامات خود را ارائه کردند و عنوان شد از ۲۰ هزار و ۹۰۰ پرونده واحدهای مسکونی معرفی شده به بانک ها تا کنون ۱۵ هزار و ۶۰۰ پرونده منجر به انعقاد قرار داد شده است.
به گفته زمانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان ۱۰ هزار و ۲۲۶ واحد مسکونی تعمیراتی بودند که بهسازی آنها پایان یافته و واحدهای احداثی نیز تا پایان سال پایان می پذیرند.
وی افزود: تا کنون ۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض بین ۱۱ هزار و ۳۰۰ خانوار توزیع شده و همچنین ۱۰ هزار تن سیمان رایگان در اختیار واحدهای مسکونی شهری و روستایی قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو