اردوی استعدادیابی فوتبال زیر ۱۲ سال در کمپ تیم‌های ملی برگزار می شود

نسیم ورزش: سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۲ سال ایران گفت: اردوی استعدادیابی فوتبال بازیکنان زیر ۱۲ سال کشور امسال با حضور همه استان‌ها ۱۲ تا ۱۴ شهریور ماه جاری به میزبانی تهران دنبال می‌شود.

13911211000005_PhotoA

محمود بیداریان در حاشیه استعدادیابی از فوتبالیست رده‌های پایه آموزشگاه‌های فوتبال بیان کرد: مازندران یکی از استان‌های فوتبالی کشور است که در برگزاری هر دوره لیگ برتر شاهد حضور حدود ۶۰ فوتبالیست اثرگذار مازندرانی در تیم‌های مختلف هستیم.

وی با اعلام برگزاری استعدادیابی دو روزه از بین ورزشکاران رده پایه در زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهید حسن‌نژاد و خاورمحله شهرستان آمل، افزود: در این گردهمایی‌های ورزشی می‌توان بازیکنان توانمند و استعدادهای فوتبالی را شناسایی و برای آموزش‌های بیشتر سازماندهی کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۲ و ۱۳ سال با اشاره به اینکه اردوی استعدادیابی فوتبال بازیکنان زیر ۱۲ سال کشور امسال با حضور همه استان‌ها برگزار می‌شود، گفت: این رویداد ۱۲ تا ۱۴ شهریور ماه سال جاری به میزبانی تهران دنبال می‌شود و از هر استان ۱۴ بازیکن حضور دارند.

این مسئول با اعلام اینکه یکی از مشکلات شناسایی بهترین‌های فوتبال در استان‌ها برای اعزام به اردوی استعدادیابی است، چراکه اگر در هر استانی این روند به درستی انجام شود، حدود ۵۰ استعدادیاب حرفه‌ای کشور می‌توانند از بین بهترین‌ها دست به گزینش بازیکن بزنند.

بیداریان گفت: در مجموع این رویداد حدود ۸۰ بازیکن طی مراحل اولیه با دعوت فدراسیون فوتبال برای برگزاری اردو در این رده سنی راهی کمپ تیم‌های ملی می‌شوند و در پایان حدود ۲۵ نفر در قالب تیم‌های ملی سنین مختلف به فستیوال‌های بین‌المللی، بازی‌های آسیایی و تورنمنت‌های خارجی اعزام می‌شوند.

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۲ و ۱۳ سال با اشاره به چگونگی استعدادیابی فوتبال در سطح کشور، تصریح کرد: امروزه استعدادیابی فدراسیون فوتبال بیشتر بر روی برگزاری فستیوال‌های کشوری برنامه‌ریزی شده است که این رویدادهای ورزشی هر سال با تلاش آکادمی ملی‌ فوتبال ایران در کمپ تیم‌های ملی انجام می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: بازیکنان تیم ملی نونهالان نتیجه دو سال کار با برنامه فدراسیون هستند و به مرور فوتبالیست‌های جدید جایگزین آنها می‌شوند.

وی در مورد وضعیت استعدادهای فوتبالی در شهرستان آمل، اظهار کرد: این امر با هماهنگی یکی از مربیان آملی در جلسات متعدد برگزار شد تا طی دو روز استعدادهای فوتبالی و افراد برجسته شناسایی و به جامعه فوتبال معرفی شوند.

بیداریان ادامه داد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری با حضور در بین ۵۰ فوتبالیست سنین ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ سال این شهرستان استقبال خوبی را از سوی ورزشکاران و خانواده‌ها شاهد بودم.

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۲ و ۱۳ سال یادآور شد: استعدادهای ورزشی خوبی در آمل مشغول به تمرین هستند که نوید‌بخش روزهای مطلوب برای فوتبال این منطقه است.

این مسئول افزود: تعدادی از بازیکنان این شهرستان هم به اردوی تیم ملی ارده‌های پایه که زیر نظر مهدی مهدوی‌کیا و علی دوستی‌مهر در تورنمنت بین‌المللی اتریش شرکت کردند ولی در لیست نهایی ۱۲ نفره جای نگرفتند.

بیداریان، این شهرستان را سرشار از استعدادهای ورزشی دانست و گفت: مشکلی که امروز در آمل برای فوتبال‌دوستان مشاهده می‌شود سخت‌افزاری است، چراکه زمین‌های استاندارد برای استفاده رده‌های پایه وجود ندارد، هرچند مربیانی که با فوتبالیست‌های رده‌های پایه کار می‌کنند هم باید دوره‌های ویژه مدرسه فوتبال را طی کرده و با استاندارد‌های لازم دست به تمرین بزنند.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران پایه این شهرستان دارای قدرت‌ لازم و توانمندی مطلوب هستند و باید بر روی آنها اصولی کار شود، گفت: باید با توجه بیشتر و اختصاص امکانات لازم دست به رشد بازیکنان بزنیم تا طی سال‌های آینده شاهد درخشش‌ آنها در رده‌های مختلف تیم‌ ملی باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *