اردوهای تیم ملی وزنه‌برداری از نظر کیفی خوب نیست

نسیم ورزش : «بهداد سلیمی» دارنده مدال طلای جهان و المپیک گفت: اردوهای تیم ملی از نظر کیفی خوب نیست و فدراسیون به دلیل مشکلات مالی نتوانست اردوهای ایده آلی را برای ملی پوشان تدارک ببیند.

اردوهای تیم ملی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ «بهداد سلیمی» افزود: رییس فدراسیون به غم همه مشکلات، تلاش زیادی برای برگزاری اردوهای تیم ملی داشت تا ملی پوشان با کمترین مشکلات به تمرینات بپردازند.
وی همچنین با انتقاد از وضعیت نامطلوب تجهیزات کمپ تیم های ملی اظهار داشت: وضعیت میله و صفحه (هالتر) اسفناک و مربوط به ۱۵سال پیش است و احتمال آسیب دیدگی ورزشکاران با این تجهیزات زیاد است.
دارنده مدال طلای بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن ادامه داد: این موضوع را بارها به مسوولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک گفته ایم اما هنوز کاری برای نوسازی تجهیزات کمپ تیم های ملی انجام نشده و ملی پوشان با همان وسایل قدیمی به تمرین می پردازند.
وی به تفاوت قائل شدن مسئولان بین فوتبال و سایر رشته ها ورزشی اشاره کرد و گفت: هدف همه ما شادی ملت ایران است. به طور حتم پیروزی ها و درخشش ملی پوشان فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بسیار با ارزش بود اما از مسوولان انتظار داریم به ورزش پر مدال وزنه برداری نیز توجه داشته باشند.
دارنده مدال طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون گفت: اعضای تیم ملی بعد از پیروزی مقابل مراکش در جام جهانی، عرقشان خشک نشده، پاداش خود را دریافت کردند اما تیم ملی وزنه برداری بعد از کسب نخستین عنوان قهرمانی جهان در پیکارهای سال ۲۰۱۷، هنوز پاداش قهرمانی تیمی که قولش را وزیر ورزش و جوانان داده بود، نگرفته است.
وی با انتقاد از کاهش پاداش های ملی پوشان که در مراسم تجلیل به آنان اهدا شد، ادامه داد: به جای سکه به ملی پوشان کارت هدیه دادند و سبب شد که پاداش ها یک سوم کاهش یابد.
سلیمی همچنین با اشاره به شرایط خوب جسمانی و فنی خود اظهار داشت: تا آغاز بازی های آسیایی شرایطم بهتر می شود و امیدوارم بتوانم در کنار سعید علی حسینی دیگر ملی پوش دسته فوق سنگین مدال های طلا و نقره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را کسب کنیم.
روز گذشته مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به همراه سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و شاهرخ شهنازی دبیر این کمیته از اردوی تیم ملی وزنه برداری بازدید کردند.
اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران پس از تعطیلات نوروزی با جدیت بیشتر و با حضور همه دعوت شدگان وارد مرحله جدیدی شد. مرحله دوم و سوم اردوی تیم ملی از ۱۴ فروردین آغاز شد و تا ۹ خرداد ادامه داشت و مرحله چهارم اردو نیز از ۱۹ خرداد تا هفتم تیر برگزار شد.
پس از آن ملی پوشان اردوی سطح دریای خود را از ۹ تا ۲۹ تیر در منطقه «طوقدار» ساری برگزار کردند.
رکوردگیری تیم ملی وزنه برداری نیز روزهای ۴ تا ۶ تیر در تالار وزنه برداری آزادی تهران برگزار شد و پس از آن، با نظر شورای عالی فنی، علی مکوندی (۸۵ کیلوگرم)، سهراب مرادی، کیانوش رستمی (۹۴ کیلوگرم)، محمدرضا براری، علی هاشمی (۱۰۵ کیلوگرم)، بهداد سلیمی و سعید علی حسینی (به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم) به عنوان هفت ملی پوش اعزامی به بازی های آسیایی انتخاب شدند و مجید عسگری (۶۹ کیلوگرم) نیز به عنوان ورزشکار ذخیره برگزیده شد.
مرحله جدید اردوی تیم ملی در حالی از ۳۰ تیر آغاز شده که کادر فنی تیم ملی، به دلیل تغییرات و افزایش وزن های این رشته در پیکارهای قهرمانی جهان، نفرات جدیدی را به اردوی بازی های آسیایی اضافه کرده است و برنامه ریزی خود را برای پیکارهای قهرمانی ۲۰۱۸ جهان در ترکمنستان از هم اکنون آغاز کرده اند.
علیرضا سلیمانی، رضا بیرالوند، امیر حقوقی و همایون تیموری در کنار چهار ملی پوش تیم جوانان در پیکارهای قهرمانی جهان یعنی حسین سلطانی، عارف خاکی، رحمان اورامه و علی داودی به جمع ملی پوشان اضافه شده اند.
مسابقات وزنه برداری بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی ۲۹ مرداد تا ۴ شهریور و در هفت وزن برگزار می‌شود که رقابت ملی پوشان کشورمان از یکم شهریور ماه در وزن ۸۵ کیلوگرم آغاز و چهارم شهریور با رقابت وزنه‌برداران فوق‌سنگین به پایان می‌رسد.
پیکارهای جهانی وزنه برداری که کسب سهمیه بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز هست، آبان ماه در عشق آباد ترکمنستان برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو