اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستاها

نسیم ورزش : عضو کمیسیون آیین‌نامه داخلی و شوراهای مجلس با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های اشتغالزایی در روستاها، گفت: امسال ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستاهای کشور اختصاص یافت.

 

۵۰۰۰ میلیارد تومان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، علی‌اصغر یوسف‌نژاد امروز  همایش روز ملی روستا در روستای اسلام‌آباد با بیان اینکه روستا دارای مولفه‌های کشاورزی، صنعتی، اقتصادی و فرهنگی است، اظهار داشت: تقویت مولفه‌های روستایی سبب تقویت توسعه و رشد روستاها می‌شود.

وی افزود: فعالیت‌هایی که قرار است در روستاها انجام شود باید به گونه‌ای باشد که روستا به عنوان محور توسعه پایدار دارای اثرگذاری واقعی باشد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی افزود: توجه به روستاها از یکسال گذشته در مجلسبه عنوان قانون درآمده و مقرر شد، پنج هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به اشتغال روستاها اختصاص داده که برای تقویت روستاها در زمینه تولید و اشتغال هزینه شود.

یوسف نژاد بیان کرد: با توجه به اینکه فعالیت غالب اکثر روستاها کشاورزی بوده اگر به کشاورزی به عنوان اصل و اساس توجه نشود در سایر فعالیت‌های روستا موفق نخواهیم بود.

وی ادامه داد: آموزش کشاورزی به کشاورزان و تضمین خرید و فروش محصولات کشاورزی از جمله مسائلی است که دست‌اندرکاران بخش کشاورزی باید به آن توجه کنند.

یوسف نژاد گفت: در خرید، انتقال و صادرات محصولات کشاورزی مشکلات جدی داریم و در برخی از محصولات که مازاد تولید داریم نتوانستیم نسبت به صادرات آن اقدام کنیم و ایجاد پایانه‌های صادراتی محصولات کشاورزی می‌تواند در کم کردن مشکلات مازاد تولید کمک‌کننده باشد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه تمامی بانک‌ها موظف شدند ۱۵ درصد تسهیلات خود را به بخش کشاورزی ارائه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو