از اختصاص واحد مسکونی تا تکذیب صفحه ویژه اینستاگرامی

قهرمان مسابقات والیبال نشسته پارالمپیک ریو با انتقاد از تبلیغات و صحبت‌هایی که منتسب به وی در شبکه‌های مجازی مطرح می‌شود، گفت: بنده هیچ صفحه اینستاگرامی ندارم و صفحاتی که به‌ نام من زده شده است، مورد تأیید بنده نیست.

از اختصاص واحد مسکونی تا تکذیب

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش به نقل از فارس ، همزمان با بازگشت غرور‌آفرین تیم ملی والیبال نشسته کشور در مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ که با بازی بی‌نظیر مرتضی مهرزاد که اهل چالوس بوده و به‌عنوان بلند قامت‌ترین و پرآوازه‌ترین بازیکن این‌ دور از مسابقات با اسپکرهای بی‌سابقه توانست بار دیگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در دنیا به‌نمایش گذاشته و با کسب مدال طلای تیم ملی کشور در این مسابقات پرچم افتخار کشور را در جهان به  اهتزاز در بیاورند.

به این منظور نشست خبری با حضور این آسمان‌خراش مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶، رئیس اداره بهزیستی شهرستان چالوس، رئیس هیأت ورزش جانبازان و معلولان چالوس و مربی والیبال نشسته این شهرستان امشب در اداره بهزیستی چالوس برگزار شد.

 

*وجود زمینه  اجرای کارهای ورزشی در چالوس

در ابتدای این نشست رئیس هیأت جانبازان و معلولان شهرستان چالوس با تقدیر از کسانی‌ که از ابتدای راه همراه مرتضی بوده و از مدیرانی که کمیته استقبال از ایشان را تدارک دیدند، گفت: زمینه برای اجرای کارهای ورزشی در شهرستان چالوس فراهم است زیرا در زمینه ورزشی غیر از اداره ورزش و جوانان، کمیسیون ورزشی، شورا و هیأت ورزشی شهرستان، جامعه ورزش و کمیته برنامه‌ریز ی ورزشی نیز فعال است که همه این‌ها نشان از این است که چالوس شهری ورزشی و دوست‌دار ورزش به‌شمار می‌آید.

*نخستین ورزشکار چالوسی در مسابقات پارالمپیک

 رضا ذوالفقار‌پور با اعلام اینکه «مرتضی مهرزاد» در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان برای نخستین بار شرکت کرد که با درخشش خود سبب کسب مدال طلا شد، اظهار کرد: وی در مسابقات بین قاره‌ای نیز بهترین اسپکر جهان معرفی شد و تیم بوسنی که رقیب اصلی ایران بود در آن‌ دوره از مسابقات شرکت نکرد.

وی در مورد مراسم با شکوه استقبال از مرتضی نیز خاطر‌نشان کرد: اگر چه در شهرستان چالوس هدف ارتقای ورزشکاران است اما چون تاکنون ورزشکاری در اندازه مسابقات المپیک و پارالمیپک نداشت و بدون شک تجربه‌ای در زمینه استقبال و تشویق نیز ایجاد نشد اما با ورود مرتضی به شهرستان حضور پرشور مردم، مدیران و ورزشکاران و جامعه معلولان نشان داد که این شهرستان آماده پرورش ورزشکاران در زمینه‌های مهم است.

 

 

*سنجش عیار مرتضی با عنوان افتخار چالوس

رئیس هیأت جانبازان و معلولان شهرستان چالوس با تأکید بر اینکه انتظار داریم تا مسؤولان منطقه عیار کار مرتضی را با این نگاه که وی به‌عنوان نخستین ورزشکار پارالمپیکی از شهرستان چالوس است بسنجند و متذکر شد: با توجه به اینکه مرتضی مهرزاد با نخستین حضور خود زمینه کسب مدال طلا را برای تیم ملی کشور فراهم  کرد و به‌عنوان مؤثرترین بازیکن تیم ملی والیبال بود و اینکه نگاه جهان و خبرگزاری‌ها را از ابتدا تا انتها به‌خود جلب کرد و همه اینها افتخاری است که تنها به مرتضی نیست بلکه متعلق به‌ جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین نباید به اهدای چند سکه طلا و یک‌قطعه زمین اکتفا کرد بلکه باید گام‌های بزرگ‌تری برای این ورزشکار ارزشی برداشت.

*اختصاص واحد مسکونی از سوی شهردار و شورای شهر

وی با تشکر از مجموعه‌هایی که سهم بزرگی در این حضور و مراسم داشتند با گله‌مندی از شهرداری و شورای اسلامی شهر چالوس بیان کرد: برای حمایت همه جانبه از مرتضی از شورای شهر چالوس انتظار بیشتری می‌رود زیرا مرتضی یک چالوسی است و خواستار این مسأله هستیم که به‌دلیل بعد مسافت منزل مسکونی وی با سالن ورزشی واحدی را در شهر به مرتضی اختصاص دهند تا زمینه رفت‌وآمد مرتضی برای اجرای تمرینات و حضور در سالن ورزشی سهل شود.

*ایجاد زمینه برای ادامه تحصیل

ذوالفقار‌پور خواستار همکاری آموزش و پرورش جهت فراهم کردن  زمینه برای ادامه تحصیل  مرتضی مهرزاد شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه مرتضی در سن نوجوانی به‌دلیل ایجاد مشکل فیزیکی و جسمی در دوم راهنمایی ترک تحصیل کرد و بعد از چیره شدن بیماری از مدرسه دور شد و هفت سال خانه‌نشین شد و با توجه به اینکه امروز بزگ‌ترین افتخار را به ارمغان آورد از آموزش و پروش می‌خواهیم تا زمینه را برای ادامه تحصیل وی فراهم کنند تا شاهد پرورش ورزشکار تحصیل‌کرده در شهرستان شویم.

*ضرورت جذب مرتضی در دستگاه‌های دولتی

وی در مورد نداشتن شغل و درآمد مالی مرتضی نیز خاطر‌نشان کرد: با توجه به مصوبه دولت در مورد جذب قهرمان‌های المپیک و پارالمپیک در دستگاه‌های دولتی شود خواستار پیگیری این امر بوده تا بستر مناسبی برای ورزشکاران ایجاد شود و پایه‌گذار عملی شود که در آینده ادامه‌دار شود.

*دست‌گیری مرتضی از معلولان چالوس

رئیس هیأت جانبازان و معلولان شهرستان چالوس در پاسخ به سؤالی که در حال حاضر خواسته شما از این  ورزشکار نامدار چالوسی چیست در پاسخ به‌خبرنگاران اظهار کرد: حالا دیگر مرتضی نشانی و الگویی برای شهرستان چالوس محسوب می‌شود و می‌تواند راهگشای جذب اعتبارات و تسهیلات و رفع موانع ورزش معلولان به‌شمار بیاید بنابراین از او می‌خواهیم که در این برهه از زمان که به سطح بالایی دست یافته است هرگز شهرستان چالوس، دوستان و هم‌تیمی‌های خود را فراموش نکرده و باید دست برادر و خواهران معلول خود را بگیرد و زمینه ایجاد انگیزه را در جامعه هدف معلولان سبب شود.

 

*استفاده از ظرفیت مرتضی در شهرستان چالوس

وی در پایان با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت مرتضی در زمینه والیبال نشسته شهرستان چالوس استفاده کرد، گفت: اگر تیم والیبال نشسته چالوس در لیگ برتر شرکت کند قطعا با حضور مرتضی تیم اول یا دوم خواهد شد و با توجه به اینکه وی قطب اصلی والیبال نشسته محسوب می‌شود، بنابراین می‌توان در این زمینه حرفی برای گفتن داشت.

*حمایت‌های ستودنی هیأت ورزشی جانبازان و معلولان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان چالوس نیز با تشریح حوزه فعالیت این نهاد در جامعه گفت: سازمان بهزیستی در راستای اهداف خود خدماتی مانند حمایت، اعطای مستمری، پرداخت هزینه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، هزینه درمان و هزینه‌های ورزشی را بر عهده دارد.

محمد گلچین‌مهر با قدردانی از حمایت‌های هیأت ورزشی معلولان و جانبازان و همچنین مربی والیبال نشسته این شهرستان اظهار کرد: به مدد این افراد توسعه ورزش معلولان در چالوس به‌اندازه‌ای شد که ورزش معلولان چالوس پایگاه ورزشی غرب مازندران شناخته شده و معلولان غرب استان به این منطقه می‌آیند.

وی در مورد چگونگی ورود مرتضی مهرزاد به عرصه ورزش و والیبال نشسته به خبرنگاران گفت: از ابتدای ورود مرتضی به سازمان بهزیستی و با توجه به اینکه بنده مدت ۲۰ سال در ورزش معلولان تجربه‌هایی دارم هماهنگی حضور وی در سالن ورزشی شهدای چالوس مهیا شد و در آن‌زمان همه تلاش کردند تا او سریع فنون والیبال نشسته را یاد بگیرد.

 

*قدردان زحماتی که برایش کشیده شد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان چالوس با اشاره به ویژگی‌های ممتاز مرتضی مانند رعایت ادب و احترام به دیگران و قدردانی از زحمت‌هایی که برایش کشیده شد گفت: بعد از اینکه مرتضی به‌عضویت تیم والیبال نشسته چالوس درآمد این تیم دو بار مقام نائب قهرمانی کشور و یک‌بار نیز مقام قهرمانی استان را به‌خود اختصاص داد.

وی اضافه کرد: مراودات ورزشی مرتضی سبب شد تا مورد توجه سرمربی تیم ملی قرار گرفته و در مشهد با تیم ثامن‌الحجج مشهد قرار داد بسته شد و به سرمربی‌گری رضایی توانستند سال قبل قهرمانی کشور را در مسابقات سوپر لیگ کشور کسب کنند.

*انتخاب ۱۰ چهره برتر پارالمپیک

گلچین مهر ادامه داد: از اردیبهشت‌ماه سال ۹۴ مرتضی به اردوی تیم ملی دعوت شد و خدا را شاکریم که امروز این نخبه ورزشی چالوسی جزء ۱۰ چهره برتر پارالمپیک معرفی شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در مورد پیامی که می‌توان برای جامعه  معلولان شهرستان که گوشه‌نشینی اختیار کرده و روی ورود در اجتماع را ندارند، نیز گفت: بیشتر معلولان با توجه به مشکلی که دارند دوست ندارند وارد جامعه شوند و نیاز است تا افرادی به آنها مشاوره بدهد تا بدانند امروز نگاه به معلول بازتر شده و همه پذیرای این قشر هستند، بنابراین باید وارد جامعه شوند تا شاهد رشد و پرورش چندین مرتضی مهرزاد در شهرستان چالوس شویم.

 

*مرتضی الگویی برای جامعه معلولان

مربی والیبال نشسته شهرستان چالوس که از ابتدای راه دست مرتضی را گرفت و سعی در ارتقای ظرفیت وی را داشت خطاب به این ورزشکار نامی جهان گفت: حال که امروز تلاش مرتضی نتیجه داد و یاری خداوند و دعای خیر مادرش به‌ثمر نشست از وی می‌خواهیم تا دست معلولان علاقه‌مند شهرستان که به‌دلیل ضعف جسمی از حضور در اجتماع امتناع می‌ورزند گرفته و الگویی برای آنان شود.

هوشنگ بازرگان با اشاره به ظرفیت‌های ورزشی خوبی که در برخی از معلولان شهرستان چالوس وجود دارد، خاطر‌نشان کرد: در تیم والیبال نشسته چالوس نیز این ظرفیت احساس می‌شود که  چند تن از بازیکنان این تیم نیز بتوانند همانند مرتضی چهره شوند و با توجه به ارتباطاتی که امروز مرتضی دارد می‌تواند زمینه ایجاد انگیزه بیشتر و حضور دوستان خود را در میادین ورزشی فراهم کند.

وی در پایان از حس دوستی و مهربانی مرتضی سخن گفت و افزود: همه شاهد بودند که مرتضی هر گاه از تمرینات تیم ملی بر می‌گردد و حتی وقتی از اردوی بازگشت به سالن آمد تا آموزش‌هایی که کسب کرد را به هم تیمی‌های خود بیاموزد و زمینه ارتقای آنها را نیز فراهم کند زیرا مرتضی همیشه می‌گوید: «دوست دارم روزی با هم‌تیمی‌های شهر خودم به میدان‌ ورزش‌های ملی و بین‌المللی بروم و با کمک هم موفق شویم».

عضو هیأت جانبازان و معلولان شهرستان چالوس در پایان با قدردانی از حضور پرشور مردم، مدیران و ورزشکاران در مراسم استقبال مرتضی مهرزاد گفت: ستاد استقبال از این ورزشکار به ریاست فرماندار چالوس تشکیل شد و دیروز در مراسم استقبال وی قول اهدای ۲۰ سکه بهار آزادی از سوی این ستاد و یک قطعه زمین از سوی مدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران داده شد و از شهردار و شورای اسلامی شهر چالوس نیز می‌خواهیم یک‌واحد مسکونی در داخل شهر برای سهولت در رفت و آمد مرتضی جهت اجرای تمرینات ورزشی در اختیار وی قرار دهند.

 

*قبل از ورود به‌چالوس یک‌بار هم دست به توپ نزدم

بلند قامت‌ترین ورزشکار مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نیز در این نشست خبری از دوران ورود خود به عرصه ورزش و والیبال نشسته سخن‌ها گفت و اظهار  کرد: ما از ابتدا در منطقه کلاچای رودسر ساکن بودیم و قبل از ورود به شهرستان چالوس حتی یک‌بار نیز دستم توپ را از نزدیک لمس نکرده بود.

مرتضی مهرزاد با اشاره به اینکه استارت حضور من در میادین ورزشی بعد از برگزاری برنامه ماه عسل زده شد، افزود: بعد از اجرای آن برنامه رئیس اداره بهزیستی چالوس و مربی سابق والیبال نشسته چالوس به سراغ بنده آمدند و در مرحله بعدی با تلاش و حمایت‌های بی‌نظیر آقای بازرگان مربی والیبال نشسته چالوس و همراهی‌های خوب آقای ذوالفقارپور رئیس هیأت ورزشی جانبازان و معلولان چالوس وارد عرصه ورزش شدم.

*حضور در ۱۱ بازی ملی و پیروزی در تمام آنها

وی با اشاره به اینکه پس از به عضویت درآمدن به‌تیم ملی نخستین بار در تیم ملی «ب» به‌عنوان ذخیره تیم بودم و سپس به‌عنوان بازیکن فیکس انتخاب شده و از آنجا بازیکن فیکس تیم ملی«الف» شدم و در این مدت  نیز در ۱۱ بازی ملی که همگی را با پیروزی پشت سر گذاشتیم توپ زدم که تعداد ۶ دور از این مسابقات در سطح بین قاره‌ای و ۵ بازی نیز در المپیک انجام شد.

بازیکن بلندآوازه چالوسی عضو تیم ملی والیبال نشسته کشور در مورد حضور خود در مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نیز بیان کرد: نخستین بار که وارد زمین شدم در بازی با تیم‌های بوسنی دو بار و در مقابل تیم برزیل نیز یک‌بار و در تمام بازی‌ها نیز به‌عنوان بازیکن فیکس توپ زدم و همچنین بر اساس صلاحدید مربی تیم ملی در مسابقات مقابل تیم‌های چین و اوکراین نقش ذخیره تیم را ایفا کردم.

*استرس ۲۱ روزه برای سربلندی نزد هم‌وطنان

  مهرزاد از استرس‌هایی که در مدت ۲۱ روز از حضور در برزیل بر وی و هم‌تیمی‌هایش گذشت سخن‌ها گفت و ادامه داد: تا قبل از برگزاری مسابقه با تیم بوسنی همواره شب و روز استرس داشتیم و با توجه به توقعی که می‌دانستم مردم کشور و شهرم از من دارند تا زمانی‌که مرحله فینال به‌پیروزی رسیدیم خیالم راحت شد که شرمنده دعای خیر مردم و خانواده‌ام نشدم.

*عدم تأیید صفحه اینستاگرام در شبکه‌های مجازی

آسمان‌خراش مسابقات والیبال نشسته پارالمپیک ریو در ادامه با انتقاد از تبلیغات و صحبت‌های کذبی که از سوی او در شبکه‌های مجازی صورت می‌گیرد، اعلام کرد: بنده هیچ صفحه اینستاگرامی ندارم و تا کنون یک‌بار هم وارد این برنامه نشدم اما برخی‌ها صفحاتی را به‌نام من می‌زنند که مورد تأیید من نیست.

*هرکاری بتوانم برای معلولان انجام می‌دهم

وی در مورد سؤالی مبنی بر اینکه برای افراد معلولی که در شهرستان چالوس هستند ولی به‌دور از حضور در اجتماع هستند چه کاری می‌توانی انجام دهی نیز تأکید کرد: برای افرادی‌که مانند خودم بوده و دارای معلولیت هستند هر کاری از دستم بر بیاید انجام می‌دهم و تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا چیزهایی که می‌آموزم را به دوستان خود آموزش دهم.

*حضور معلولان در عرصه‌های اجتماعی

مرتضی مهرزاد با اشاره به اینکه بنده خود به‌عنوان یک‌معلول وقتی وارد جامعه شدم روحیه‌ام عوض شد و از دوستان مشابه خودم می‌خواهم تا وارد عرصه‌های اجتماعی شده و از دیگر ظرفیت‌های خود به خوبی استفاده کنند و اضافه کرد: درخواستی که از مسؤولان دارم این‌ است که همانطور که من بر حسب وظیفه ذاتی خود تلاش می‌کنم تا همواره پرچم کشور را بالا برده و افتخاری برای چالوس شوم، مسؤولان هم به قول‌ها و تعهدهای خود عمل کنند.

*موفقیت امروزم را مدیون مادرم هستم

قهرمان تیم ملی والیبال نشسته کشور با قدردانی مضاعف از مادر خود که در راه پرورش و تربیت وی مرارت‌های زیادی را تحمل کرد، یادآور شد: لازم می‌دانم از مادرم تقدیر ویژه کنم که در این چند سال او برای من هم نقش پدر را ایفا کرد و هم مادر بود و قطعا آنچه که امروز هستم و به آن دست پیدا کرده‌ام را مدیون مادرم می‌دانم زیرا او برای گذران زندگی‌مان کار می‌کرد تا هیچ کمبودی احساس نکنیم و  به‌ویژه از زمانی که شرایط جسمی‌ام حادتر شد، مسؤولیت و تلاش مادرم نیز چندین برابر شد که خداوند را شکر می‌کنم که امروز با کسب بالاترین مدال ورزشی جهان دلش را شاد کردم.

مرتضی مهرزاد در پایان با تقدیر از اعضای خانواده که در ایجاد رفاه و فضای توأ‌م با آرامش در منزل وی را یاری کردند، گفت: از آقای گلچین رئیس بهزیستی چالوس، رئیس و دیگر اعضای هیأت جانبازان و معلولان چالوس، اعضای تیم چالوس، خانم باقری همسایه مهربان ما در اوجاکله، هم‌محلی‌هایم در روستای اوجاکله بخش مرکزی چالوس که برایم سنگ تمام گذاشتند، نماینده مجلس، فرماندار و تمام مسؤولان شهرستان چالوس که ستاد استقبال از بنده را تشکیل دادند، اصحاب خبر و رسانه شهرستان و مسؤولان استانی که در مراسم باشکوه استقبال حضور داشتند نیز صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو