احداث ۳۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی روستائی مازندران در دولت یازدهم

نسیم ورزش : رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که در دولت تدبیر و امید حدود ۳۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی و خانه بهداشت در روستاهای این استان احداث شد.

 

300 مرکز بهداشتی و درمانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، قاسم جان بابایی عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : برای ساخت و تجهیز این مراکز حدود یکهزار میلیارد ریال اعتبار در قالب طرح تحول نظام سلامت هزینه شده است.
وی گفت که با ساخت این واحدهای بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت ؛ تمامی مراکز درمانی این خطه شمال کشور که استیجاری بوده ، تبدیل به ملکی شده و واحدهای فرسوده نیز از رده خارج شدند.
جان بابائی اعزام ۱۰۰ پزشک عمومی ، دندانپزشک ، ماما و کارشناس بهداشت محیط به مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت را از دیگر خدمات دولت یازدهم در بخش بهداشت و درمان به روستائیان مازندران معرفی کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : کمک خیران سبب شد تا ساخت و ساز و تجهیز واحدهای بهداشتی و درمانی روستائی در مازندران در دولت یازدهم شتاب بگیرد.
** رتبه یک کشور در برخورداری از خانه های بهداشت
قائم مقام وزیر بهداشت و درمان در مازندران گفت که هم اکنون این استان با داشتن یکهزار و ۱۲۰ خانه بهداشت و ۶۸ مرکز بهداشتی و درمانی در روستاها ، رتبه اول کشور را دارد.
وی افزود : با تجهیز این واحدهای بهداشتی و درمانی ، زنجیره خدمات بهداشتی و درمانی در روستاهای مازندران تکمیل شده است.
جان بابایی شناسایی بیماران دیابتی ، دادن خدمان دندان پزشکی و سایر خدمات اولیه سلامتی را از دیگر کارکردهای مهم حوزه نظام تحول سلامت در مناطق روستایی و محروم مازندران اعلام کرد.
** اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای نوسازی مراکز درمانی شهری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین گفت که در سه ساله اخیر برای تجهیز و ساخت پایگاه های بهداشتی و درمانی در شهرهای این استان حدود ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی استقرار پزشک ، دندانپزشک ، کارشناس تغذیه و ماما و امکان پذیر شدن ارائه سایر خدمات بهداشتی و درمانی را از دیگر تحولاتی برشمرد که در دولت یازدهم در پایگاههای بهداشتی و درمانی شهری مازندران رخ داده است .
** خرید ۴۸ دستگاه آمبولانس
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خرید ۴۸ دستگاه آمبولانس پیش بیمارستانی را هم از اقدامات مهم دولت یازدهم برای حوزه سلامت در این استان اعلام کرد.
جان بابایی گفت : دولت برای خرید این آمبولانس ها حدود ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
وی افزود : ۲۲ دستگاه آمبولانس خریداری شده مجهز به تجهیزات روز هستند .
به گفته جان بابایی ، تا پایان سال جاری نیز ۱۰ دستگاه آمبولانس با تجهیزات روز و استاندارد به بدنه حوزه سلامت مازندران افزوده می شود که برای این آمبولانس ها نیز ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شد.
وی تعداد پایگاههای اورژانس پیش بیمارستانی (۱۱۵) مازندران را حدود ۸۶ پایگاه اعلام کرد و گفت که این استان به دلیل تراکم جمعیتی نیاز به احداث ۲۵ پایگاه دیگر دارد.
مازندران سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد و سالانه پذیرای دستکم ۴۰ میلیون گردشگر در تمامی فصول سال است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تجهیز مرکز دیالیز در شهرستان های استان و تعبیه اورژانس داخل بیمارستانی در ۱۵ بیمارستان دولتی را از دیگر کارکردهای دولت در قالب طرح تحول نظام سلامت اعلام کرد.
اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور از اردیبهشت ماه سال ۹۳ آغاز شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *