آماده باش کامل ناجا برای بازگشت زائران کربلا

نسیم ورزش: جانشین فرمانده یگان ویژه ناجا اعلام کرد که اوج بازگشت زائران حسینی از مرزهای کشور از حدود یک روز بعد از اربعین آغاز خواهد شد و به همین دلیل ناجا در حالت آماده باش کامل قرار دارد.

به گزارش ایسنا، سردار حبیب الله جان نثاری، درباره وضعیت پایانه‌های مرزی خاطر نشان کرد: همانطور که بارها گفته شده قرارگاه عملیاتی ظفر ناجا در پایانه‌های مرزی مستقر بوده و اقدام به تامین امنیت زائران، روان سازی ترافیک و خدمت رسانی به آنان کرده است.

وی درباره اینکه در حال حاضر وضعیت مرز چگونه است و پیش بینی از وضعیت تردد چیست؟ خاطر نشان کرد: بر اساس پیش بینی‌های ما روند خروج زائران از کشور تا امروز و نهایتا ساعات نخست روز سه شنبه می‌بایست ادامه پیدا می‌کرد چرا که کسانی که قصد پیوستن به خیل عظیم راهپیمایان اربعین را دارند می‌بایست همین مدت از کشور خارج شوند.

جان نثاری درباره اینکه پیش بینی خروج چه تعداد زائر حسینی از کشور می‌شود؟ خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه عده‌ای از مسیرهای هوایی و دریایی خارج شده‌اند پیش بینی ما این است که حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار زائر از کشور خارج شوند.

جانشین فرمانده یگان ویژه ناجا درباره زمان برگشت زائران از کشور عراق خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اربعین در کشور عراق روز پنج شنبه خواهد بود ما پیش بینی می‌کنیم که پیک برگشت از عتبات نیز یک روز بعد از اربعین باشد و از عصر چهارشنبه و جمعه-۱۱ و ۱۳ آذر-شاهد افزایش بازگشت به سمت کشور باشیم.

جان نثاری با بیان اینکه یگان ویژه تا زمان بازگشت آخرین زائران در مرزها مستقر بوده خاطر نشان کرد: فعالیت قرارگاه ظفر نیز به همین ترتیب ادامه خواهد داشت و ما سه وظیفه اصلی خود که تامین امنیت،‌ روان سازی ترافیک و خدمت رسانی به زائران است را انجام خواهیم داد.

وی از مردم خواست که همکاری‌های لازم را با پلیس و نیروهای حاضر در مرز داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *