آلیش قهرمانی جهان/۵ مدال نقره و برنز نمایندگان ایران در بخش کلاسیک

مردان و زنان آلیش کار ایران در بخش کلاسیک رقابت های آلیش قهرمانی جهان در قرقیزستان صاحب دو مدال نقره و سه مدال برنز شدند.

مردان و زنان آلیش کار ایران

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در این مسابقات که در شهر « چولپان آتا – قزاقستان » برگزار شد در بخش کلاسیک و در بخش زنان، ریحانه شیخان صاحب مدال نقره شد و ملیحه فضلی و زهرا رهنما به مدال برنز رسیدند.
همچنین در بخش مردان نیز داود عوض زاده نقره و روح الله نعمتیان به مدال برنز دست یافتند.
ریحانه شیخان در وزن ۶۰ کیلوگرم در مسابقه اول با ضربه فنی نماینده استونی را شکست داد و در دور بعد نماینده ازبکستان را ضربه فنی کرد و فینالیست شد. شیخان در دیدار فینال مقابل نماینده ترکمنستان با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد و نقره گرفت.
زهرا رهنما در وزن ۶۵ کیلوگرم در دور نخست کشتی گیر بلاروسی را ضربه فنی کرد، اما در دور دوم مقابل آلیش کار قرقیزستانی باخت و صاحب مدال برنز شد.
ملیحه فضلی در وزن ۷۵ کیلوگرم پس از یک دور پیروزی در دور بعد مقابل نماینده قرقیزستان باخت و به مدال برنز رسید.
یگانه غریب گشته در وزن ۵۵ کیلوگرم در مبارزه نخست نماینده هند را ضربه فنی کرد و در کشتی دوم از ترکمنستانی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
زهرا مجدی در وزن ۷۰ کیلوگرم مقابل کشتی گیر آرژانتینی ضربه فنی شد و از دور مسابقات کنار رفت.
علاوه براین در بخش مردان و در وزن ۹۰ کیلوگرم داود عوض زاده در مسابقه اول حریف آذربایجانی را ضربه فنی کرد.
وی در دیدار بعدی نیز حریف لیتوانی را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و فینالیست شد.عوض زاده در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر صفر مقابل نماینده ترکمنستان باخت و به مدال نقره رسید.
در وزن ۶۰ کیلوگرم نیز روح الله نعمتیان در مسابقه اول دو بر یک حریف استونی خود را مغلوب کرد، اما در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۴ به آلیش کار قزاقستان باخت و به مدال برنز رسید.
در وزن ۸۰ کیلوگرم سید محمد کاظم سید النگی در مسابقه اول چهار بر صفر آلیش کار اوکراین را شکست داد و در دور دوم مقابل نماینده قرقیزستان با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن یکصد کیلوگرم عبدالله ایری در دور نخست حریف هندی را ضربه فنی کرد، اما در مسابقه دوم برابر نماینده قزاقستان ۲ بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
محمد غلامی در وزن ۷۰ کیلوگرم در دور نخست مقابل گواتمالا با ضربه فنی پیروز شداما در مسابقه دوم با ناداوری مقابل کشتی گیر قرقیزستانی باخت و از دور مسابقات حذف شد.
در وزن ۱۰۰ کیلوگرم حریف قزاقستانی مقابل بهنام هدهدی حاضر نشد و نماینده ایران در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل آلیش کار ازبکستانی باخت و از دور مسابقات کنار رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *