آغاز نخستین المپیاد ورزشی فرهنگی ساری

نسیم ورزش : نخستین المپیاد ورزشی فرهنگی ساری مرکز استان مازندران با انجام راهپیمایی و رژه تیم های ورزشی امروز چهارشنبه در محل استادیوم ورزشی شهید متقی ساری اغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، تیم های مختلف از۳۷هیات ورزشی شهرستان ساری به همراه آحاد مردم از میدان ساعت به سمت استادیوم شهید متقی ساری راهپیمایی و سپس مقابل جایگاه رژه رفتند.
المپیاد ورزشی فرهنگی شهرستان ساری که تا بیستم دی ماه ادامه دارد،با شرکت ۲۰ هزار ورزشکار در افزون بر ۱۰۰ رشته ورزشی کلاسیک و بومی برگزار می شود.
مشعل این المپیاد ورزشی فرهنگی نیز پس از گردانده شدن در گلزار شهداء ملا مجدین ساری به محل برگزاری المپیاد منتقل شده است.
راهپیمایی و رژه ورزشکاران با موتور و ماشین های رنگارنگ مسابقه ای ، ۲ راس اسب مسابقه ،گروه غواصی ، ورزشکاران تیرانداز با در دست داشتن تیر و کمان و شماری از ورزشکاران دختر و پسر با لباس محلی ،بیشتر از همه مورد توجه قرار گرفته و حال و هوای آئین المپیاد ورزشی و فرهنگی ساری را با نشاط کرده است.
حبیب حسین زادگان مدیر کل ورزش جوانان مازندران در این مراسم ایجاد شادی و نشاط در جامعه را از اهداف برگزاری این المپیاد دانست و گفت: ورزش همواره جاذبه های زیادی برای مردم به ویژه جوانان دارد.
وی یکی از مزایای ورزش را کاهش مشکلات اجتماعی جامعه دانست و اظهار داشت: باید ورزش را با برنامه ریزی و تدبیر در جامعه همگانی کرد.
حسین زادگان بیان کرد: تنها راه ایجاد تحرک در جامعه همگانی شدن رشته‌های ورزشی است که باید در اولویت هیئت‌های ورزشی قرار گیرد.
حسین زادگان به اهمیت ورزش بومی و محلی استان مازندران اشاره کرد و گفت: فرهنگ ورزشی بومی استان باید احیاء و آن را مورد توجه قرار داد.
مدیر کل ورزش و جوانان مازندران ماهیت و ذات ورزش های سنتی ، بومی و محلی را نشاط آوری برای مردم دانست و بیان داشت: توجه به آیین ها و آداب و رسوم مردم در ورزش باید بیشتر توجه شود.
۴۵هیات ورزشی در استان مازندران فعال است و بیش از ۱۴۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان حضور دارند.
شهرستان ساری به عنوان مرکز استان مازندران حدود ۵۵۰هزار نفر جمعیت دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *