آزادکاران نوجوان ایران پس از ۲۲ سال قهرمان جهان شدند

نسیم ورزش : آزادکاران نوجوان ایران پس از ۲۲ سال قهرمان جهان شدند / تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران پیش از پایان پنج وزن دوم پیکارهای قهرمانی نوجوانان جهان، پس از ۲۲ سال قهرمان جهان شد.

آزادکاران نوجوان ایران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ پیکارهای کشتی آزاد نوجوانان جهان که از ۱۰ تیر ماه در شهر زاگرب کرواسی آغاز شد ،امشب به پایان می رسد.
روز گذشته امیرحسین زارع در ۱۱۰ کیلوگرم طلا گرفت، محمدرضا غیاثی نقره گرفت و محمد کریمی در وزن ۶۵ کیلو برنز گرفت.
همچنین در دیدارهای فینال و رده بندی پنج وزن دوم که هم اکنون در حال برگزاری است، رحمان عموزاد خلیلی نماینده وزن ۴۵کیلوگرم ایران در مبارزه فینال به مصاف هاروتونیان از ارمنستان رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و مدال طلای جهان را از آن خود کرد تا دومین مدال طلای ایران در این رقابت ها کسب شود.
همچنین عرفان جعفریان در وزن ۵۱ کیلوگرم مقابل حریف یونانی ۱۰بر صفر پیروز شد و به مدال برنز جهان رسید تا تیم ایران قهرمان زودهنگام جهان شود.
در ادامه این رقابت‌ها تا دقایق دیگرعلی اکبر فضلی در ۶۰ کیلوگرم برای کسب مدال برنز و علیرضا عبداللهی در ۹۲ کیلوگرم برای کسب مدال طلا به روی تشک می‌روند.
 تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران برای نخستین مرتبه از سال ۱۹۹۵ در این مسابقات که به میزبانی مجارستان برگزار شد، حضور یافت و عنوان سوم را کسب کرد.
تنها قهرمانی آزادکاران نوجوان به سال ۱۹۹۶ باز می گردد که ایران میزبان رقابت ها بود. تیم ایران با ۲۰ شرکت کننده در قالب دو تیم در این رقابت ها شرکت داشت و قهرمان جهان شد.
تیم ایران طی سال های ۲۰۱۱ مجارستان، ۲۰۱۴ اسلواکی و ۲۰۱۵ کرواسی نایب قهرمان جهان شد و در سال های ۱۹۹۷ اسلوونی، ۱۹۹۹ لهستان، ۲۰۱۲ باکو و ۲۰۱۳ صربستان در جایگاه سوم جهان قرار گرفت.
نوجوانان آزادکار ایران طی سال های ۲۰۱۶ در رده هشتم و ۲۰۱۷ چهارم جهان شده بودند.
مسابقه های کشتی قهرمانی نوجوانان جهان در رشته آزاد نیز در سال ۱۹۷۵ برای نخستین بار برگزار شد که این رقابت ها پس از پنج سال تعطیلی دوباره در سال ۱۹۸۰ برگزار شد.
این مسابقات در سال های ۱۹۸۱، ۱۹۸۴، ۱۹۸۵، ۱۹۸۶و ۱۹۸۸ برگزار نشد و از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۹ به طور مرتب برگزار و از سال ۲۰۰۰ دوباره این مسابقات برگزار نشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو