آئین بزرگداشت سالگرد شهدای منا در مازندران برگزار می شود

مدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از برگزاری آئین بزرگداشت سالگرد شهدای منا این استان شهریور امسال خبرداد و گفت : هماهنگی ها برای برگزاری هر چه شایسته تر این مراسم انجام شد .

آئین بزرگداشت سالگرد شهدای منا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، عباسعلی رضایی روز شنبه در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت سالگرد شهدای منای مازندران ، افزود : در فاجعه منا ۴۸ زائر مازندرانی شهید شدند که ۹ نفر از شهدا مربوط به غرب مازندران و مابقی شهدای شرق و مرکز این استان هستند .
وی ادامه داد : آیین بزرگداشت شهدای منا غرب مازندران ۱۸ شهریور در مصلی رامسر و مراسم شهدای مرکز و شرق استان ۲۰ شهریور در حسینیه عاشقان قائمشهر برگزار می شود .
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به حضور مداحان و سخنرانان کشوری دراین مراسم ،گفت که خاطرات فاجعه منا از زبان بازماندگان این حادثه بیان و بازگو می شود .
وی همچنین از نهادهای فرهنگی این ستاد خواست تا با انجام تبلیغات محیطی شهری مناسب یاد و خاطره ۴۸ شهید منای استان مازندران را گرامی بدارند .
رضایی از برگزاری شب شعر فاجعه منا به صورت استانی در آمل خبر داد و گفت که همچنین نمایشگاه تصاویری از شهدا و حادثه وقوع منا در مازندران برپا می شود .
وی از ماندگار شدن نام و یاد شهدای منا در مازندران به عنوان بخش دیگری از فعالیت های این ستاد نام برد و افزود : با هماهنگی کمیته نامگذاری خیابان ها ، نامگذاری ها درشهرهای استان پیگیری می شود .
به گفته مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با هماهنگی دستگاه های اجرایی مرتبط یادمانی از شهدای منا در مرکز این استان در قالب میدان ایجاد خواهد شد .
سو مدیریت عربستان سعودی باعث شد تا سال گذشته در منطقه منا جمعی از حجاج ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان کشته شوند که تعداد ۴۸ نفر از این حجاج مازندرانی بودند .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *